Vyčistíme Koberce.cz - číštění koberců, úklid domů a bytů

Technologie čištění

Výhody čištění tzv. mokrou cestou

  • koberce a čalounění se nesráží
  • nenarušují se barvy, ale naopak výrazně oživují
  • výrazné omezení prašnosti a výskytu roztočů
  • vhodné i pro alergiky
  • použité čistící prostředky jsou schváleny hlavním hygienikem ČR

O technologii

Základním principem čištění koberců pomocí strojů Kärcher Puzzi 100 SUPER je tlakové nasycení čištěného povrchu teplou vodou, ve které je rozpuštěn přípravek Kärcher RM760, vyvinutý speciálně k těmto účelům a následné odsátí vody včetně rozpuštěných nečistot.

Díky tomuto způsobu čištění nedochází k nadměrnému opotřebování čištěného povrchu a vytrhávání vlasu koberce, jako se děje u mechanického kartáčového čištění. Tento princip naopak vlas narovná do původní polohy a regeneruje jej. Princip této metody je vidět na obrázku.

V případě většího znečištění povrchu se dané místo zvlhčí a nechá se působit přípravek po dobu několika minut. Po té se opakovaně ze znečištěného místa odsaje absorbovaná voda. Tento proces je možné několikrát opakovat, dokud nedocílíme požadované čistoty čištěného povrchu. Čištěný povrch je dostatečně odsáván, aby nedošlo k poškození podkladového materiálu ( parkety, laminátová plovoucí podlaha, DTD deska atd.) U světlých povrchů se doporučuje opětovné čištění za pomoci pouze čisté teplé vody. Čištěný povrch je suchý cca do 6 - 12 hodiny. Záleží však na délce vlasu, materiálu vlasu a podkladu. Nejrychleji schnou zátěžové koberce vyrobené ze syntetických vláken, pomaleji koberce z přírodních materiálů.

Po použití čistícího přípravku Kärcher RM760 je výsledný čištěný povrch zbaven nečistot, barvy jsou obnoveny ( záleží ale na stáří čištěného materiálu a na výši mechanického opotřebení ), látka je provoněna svěží vůní a je impregnována proti dalšímu znečištění. Přípravek je odzkoušený letitou praxí v oboru čištění koberců, čalounění a autointeriérů.